29 kwietnia 2026r. dla uczniów naszej społeczności szkolnej był dniem szczególnym. Po raz kolejny odbył się Szkolny Turniej Wiedzy
o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Wydarzenie to zgromadziło wielu uczestników, którzy chętnie sprawdzili swoją wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa na drodze. Podczas turnieju uczestnicy rywalizowali w różnorodnych zadaniach, które pozwoliły im pogłębić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jego uczestnikami były zespoły uczniów klas V – VIII Szkoły Podstawowej. Głównym celem przeprowadzenia konkursu było propagowanie działań profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa na drodze oraz zwiększenie świadomości wśród społeczeństwa na temat zagrożeń wynikających z braku przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki temu wydarzeniu udało się podnieść świadomość związaną z bezpieczeństwem
w ruchu drogowym, a także zachęcić uczestników do bardziej odpowiedzialnego zachowania na drodze.
Nad prawidłowym przebiegiem Konkursu czuwali Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach:
kom. Damian Szpara, asp. Tomasz Wojnarowski, asp. sztab. Jaroslaw Gieryk
Po dokładnej ocenie każdej części Konkursu, jury wyłoniło zwycięzców.
I tak I miejsce zdobył Jan Bieszczad z kl. VIII a, II miejsce Kamil Paściak z kl VIIIa, III miejsce Jakub Zegar z kl VIIIa.
Uczestnicy Konkursu otrzymali dyplomy, puchary i nagrody. Pozostali uczestnicy także zostali nagrodzeni dyplomami, i upominkami.
Składamy serdeczne podziękowania funkcjonariuszom KPP w Ropczycach za profesjonalne przeprowadzenie konkursu.
Dziękujemy również Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Rzeszowie za ufundowanie nagród rzeczowych, KZ Byggservice AS Oslo, Split Serwis Michał Bieś za wsparcie finansowe. Wyrażamy wdzięczność wszystkim uczestnikom i partnerom za zaangażowanie oraz współpracę.
Do zobaczenia za rok.
Organizatorzy:
Piotr Wojnarowski
Elżbieta Gajdek
Beata Ochmańska
Aneta Gawron





















Media Społecznościowe